12:37:30
 Frissítés
Keresés
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
Találatok száma: még 574
... Elejére 2. lap 
Téma: Bevándorlás,migráció
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 18. 16:28 | Sorszám: 1961
Csak a régi viccet tudnám említeni: Mi az a három dolog, amit még Isten sem tud?
1, Mit gondolnak a Jezsuiták?
2, Mennyi pénze van a Ferenceseknek?
3, Hány apácarend van?

Felhívnám a figyelmet: nekem, katolikusnak szabad komolyan gondolni, a többiek csak röhöghetnek!
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 18. 16:20 | Sorszám: 1960
Mondjuk Erdő bácsit nem annyira szeretném...
(sógorom katolikus pap, kérdeztem, mit szól a megválasztásához: ja az a zsidó... )(meg az egyházmegye berkeiben mozogva sem találtam méltató megnyilvánulást senkitől róla)
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 17. 20:15 | Sorszám: 1949
Nem mennék ilyen messzire.
Talán egy levelet kellene fogalmazni arról neki, mit jelent magyarként muzulmánokat befogadni. Fogadok, fogalma sincs róla. Argentínában nem tapasztalhatta még csak azt sem, hogy élhetünk jó viszonyban eretnek testvéreinkkel (a protestánsokkal, lutheránusokkal)
Téma: Tanárok - tüntetés
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 17. 20:02 | Sorszám: 19
Mondjuk a jenlegi tananyag általános , sőt középiskolás szinten is nagyjából egyezik azzal, amit nekem is tanulnom kellett.
Akkor nem volt sok, most meg sok lett??????
(van környezetismeret, pont az van benne, amit szeretnél)
-Nem hiszem, hogy nyelvtanítás szempontjából egy tanerőnek azzal kellene megküzdenie, hogy utálom a ruszkikat. A gyerekeim nem mondtak olyat, hogy nem tanulok germánul merahitler. Vagy angolul, meracsőrcsil.(vagy a trúman, fehér lovon)
-Nem hiszem, hogy szívásnak kell megélnie egy tanerőnek, hogy napi nyolc órában, a munka törvénykönyve szerinti szabadságnapokkal ellátva kell végeznie a munkáját. Miért is JÁR, hogy szerdán nem megyek be, mert nincs órám, kedd-csütörtök csak kettőig vagyok, júliustíztől augusztustízig hagyjanak békén? Merszarafizetés??????? (az amerikai iskolákban az első verzió szerint dolgoznak szó nélkül, kicsit többért persze)(melyik diplomás, hasonló keresetű alkalmazott tüntet a sima, rendes alkalmazotti munkakörülmények miatt ? )
Téma: Bevándorlás,migráció
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 17. 19:02 | Sorszám: 1947
Nekem is. Mintha nem kőkemény hitvitáról, kvázi keresztes háborúról lenne szó, mintha a szegénynyomorultmenekülők az Ő nyája lenne.
Eszemmegáll.
(összeesküvéselmélet rulez: Racinger ilyet soha nem mondott volna, ezért (is) mondatták le)
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 08:01 | Sorszám: 1945
Nem, nem fogadják el. De nem is tesznek ellene.
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 14. 22:10 | Sorszám: 1943
Anglia a rá jellemző benn is vagyok- kinn is vagyok politikáját játssza (nagyot buknának a kilépéssel), a franciák meg, nem érte, miért kussolnak (pedig most rajtuk csattant az ostor). A digóknak mintha nem is lenne kormánya, a spanyolok is kivárásra játszanak.
A germánon kívül két csapat játszik: beneluxok- visegrádi négyek. Mások semmiféle konstruktív javaslatot nem tettek.
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 14. 21:57 | Sorszám: 377
Vissza se jöjjön. Az amit előállított zeneileg kimondottan kártékony.
Téma: Bevándorlás,migráció
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 04. 10:15 | Sorszám: 1905
Dán pszichológus: a muszlim beltenyészet katasztrófális eredményei
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 04. 10:15 | Sorszám: 1904
http://mindenegybenoldal.blogspot.com/2016/01/dan-pszichologus-muszlim-belten ...

Érdekes cikk.
Téma: ISIS
fokos
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. február 22. 13:09 | Sorszám: 22
Mondtam eddig is,a kurdok a kulcs. A törökök anyjának anyját.
Téma: Bevándorlás,migráció
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 22. 13:04 | Sorszám: 1844
Majdnem biztos vagyok benne, hogy legalább megpróbálták volna.
A kerítést (és az ehhez kapcsolódó intézkedéseket) biztos nem hozták volna létre (végig fikázták az egészet)( nem csak sebajtóbiás, hanem a többi potenciális koalíciós partner is)
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 22. 12:48 | Sorszám: 1842
Ha a ballib megfelelési kényszert vesszük alapul, simán megemelték volna a juttatásokat és akkor de.
Szerencsénkre nem ez a forgatókönyv érvényesült.
Téma: 73 háttérintézmény
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 19. 12:22 | Sorszám: 16
Mondjuk a töredékéből el lehetne süllyeszteni egypár csónakot, meg ki lehetne hirdetni, hogy jevrópa nem fogad.
Se tehénkúró niggereket 4 iq-val Afrikából, se tálibokat az afgánoktól, se mérsékelten allahakbarozó menekülőket szíriából, se a semmire se jó pakisztániakat, hogy a legbutább magasanképzett bangladesiekről ne is szóljak.
Téma: Hallottátok ? ( 5.)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 19. 11:58 | Sorszám: 77
Hallottam olyan véleményt ami szerint azért nincs sitten, mert hatékonyan bomlasztja a "baloldalt"!
Téma: Pedagógusok nyílt levele
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 16:09 | Sorszám: 232
Szívből köszönöm az olvtársak hozzászólásait a bejegyzéseimhez...
Téma: Marx Károly prófétai habilitációja
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 16. 15:41 | Sorszám: 302
A kersztényszocializmusnak vannak jelentősebb képviselői, pl Prohászka Ottokár.
Marx tanait nevezzük szépen Marxizmusnak, és kész.
Téma: Pedagógusok nyílt levele
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 13:29 | Sorszám: 220
Persze, hogy az lenne a cél, hogy érett, művelt fők vegyenek körül bennünket!
Jó, hogy jó az érettségi!
Jó, hogy egy csomó oktv-s képzés ehhez van kötve!
(annak a pesszimista gondolatnak adtam ezzel hangot, hogyha mindenkinek lesz,semmit, sőt pont a satuhülyeség elkerülését nem fogjuk elérni vele)
Téma: az egészségügyi és szociális ellátás
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 16. 12:13 | Sorszám: 90
Nem volt már ez?
Téma: Pedagógusok nyílt levele
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 16. 12:11 | Sorszám: 218
A tények ebből:
- van olyan, hogy KLIK. Neve Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
- Palkovics László az új közoktatási államtitkár
- van miskolci Herman Ottó Gimnázium, van igazgatója, Madarász Péter
- Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere, tart sajtótájékoztatót
- Mendrey László a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke


Nagyfiam azt mondaná erre: akkor most hova szarjak.

fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 12:01 | Sorszám: 217
8, Tanfelügyelet

Megdöbbentem, mikor kiderült, hogy nincs.
Megdöbbentem, mikor kiderült, nem akarják, hogy újra legyen.

A jól működő tanfelügyeleti rendszer kétoldalú. (annak kellene lennie)
- ellenőrzi a tanítók, tanárok munkáját, kiszűri a nem alkalmas pedagógusokat
- segít a hiányok, hibák kiküszöbölésében, szakmai támogatást nyújt

(nyilván az egyetemeken, azoknál a szakközépiskoláknál, ahol a tanárok írják a szakkönyveket ez kevésbé szükséges)

Egy független rendszer elfogadhatóbb, hatékonyabb lenne, mint egymás feljelentgetése az amúgy is egyfolytában mindenen problémázó tantestületekben.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 11:44 | Sorszám: 216
7, Konstruktív tárgyalások a fenntartókkal

Na ez a téma soha nem volt egyszerű, legyen a fenntartó önkormányzat, állam vagy egyház.
(bár egyre több település örül, hogy egyházi fenntartásba adta az iskoláját, mert azokkal valamivel könnyebb szót érteni a sajátos elvárásokról) (de az egyházi iskolák egy külön téma)

- a régi GAMESZOKBAN is maximum közép szintű iskolát végzettekkel kellett tárgyalni.
- a "kivagyiságot" (én vagyok a' igazgató, te meg egy szarcsimbók ügyintéző) eddig is nehéz volt kezelni.
- a polgármesternek (főleg a szűklátókörűebbeknek) és az iskolaigazgatónak szerencsétleneknek folyton a pénzen kellett vitatkoznia.
- a szakmai érveket egy önkormányzat nem képes figyelembe venni, még felfogni sem.
- a hosszútávú, felhasználható tudás átadását szolgáló oktatási rendszer kialakításáról lehetne tárgyalni, de kiknek és kivel? (mondjuk a gimnáziumi diákönkormányzatot kihagynám belőle, mer' azér' nyúl meg puska)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 11:00 | Sorszám: 215
6, gimnázium kontra szakiskolák
- mire jó egy gimnáziumi érettségi? (bekerülhess a felsőoktatásba, vagy semmire)
- mire jó egy szakközépiskolás érettségi+szakmunkás bizonyítvány? (bekerülhess a felsőoktatásba, vagy dolgozz a szakmádban)
- mire jó egy szakmunkásképzős bizonyítvány? (dolgozz a szakmádban)
- mire jó a nyolc általános? (semmire)


kérdések
- az érettségizettek hány százaléka diplomázik? (kis százaléka)(még jó, hogy a többi is tanult éneket, meg földrajzot)
- miért kellett szétverni a szakközépiskolai rendszert? (nincs szükség képzett szakemberekre, akik a szakmájukat tekintve alaposan felkészültek)
- miért baj, ha egy kevésbé tehetséges, tanulni nem sokat szerető ember 16-17 éves korában dolgozni szeretne? (ja, nincs munka, de akkor miért baj, hogy nem kell további iskolai oktatást államilag finanszírozni)
- a tankötelezettség 16 évébe simán belefér a 8 osztály, ugye? (egyet veszít, kettőt ismétel)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 10:37 | Sorszám: 211
Nincs egy éves sem. Vagy kettő. Hatalmas tapasztalatokat lehet levonni ennyi idő alatt.

Ja: konkrétumok!

Te mit szűrtél le tételesen a levélből?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 16. 10:32 | Sorszám: 210
5, Tananyag, tankönyvek, kiegészítő eszközök
a,
- mi legyen a minimum?
- kihez igazítsuk a minimumot?
- kinek kell meghatároznia a tananyag összetételét?
- ki döntse el, milyen időközönként kell frissíteni az átadandó tudásmennyiséget?
- (stb)
b,
- a speciális képzéshez van speciális tankönyv? (a fogyiknak, a vakodában van, de nem ez a kérdés)
- lehet-e létrehozni egy konszenzust a standard tankönyvek hosszútávú használatáról?
c,
- tényleg minden iskolában szükséges-e az informatikai alapú oktatási, tájékoztatási rendszer bevezetése (az a szülő, akinek nincs komputtere, nem tudja megnézni az e-ellenőrzőt stb)
- tényleg minden iskolát akadálymentesíteni kell-e, mert esetleg 2 tanuló mozgássérült? (diáktársaik "integrálódását" nem segítené-e jobban, hogy maguk cipelik fel az osztályterembe?)(baromi szívesen megteszik egyébként)
- tényleg minden iskolába gigakivetítő és hangosító berendezés kell, hogy a látás és hallássérült esetleges osztálytárs a tanulásban ne szenvedjen hátrányt?
- és persze tudja-e koordinálni a KLIK az iskolák különböző tanszerigényét, mert van, ahol kosárfonást és nemezelést tanítanak a gyakorlati foglalkozásokon, van, ahol meg nem?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...